Virusai

Kas yra virusas?

Virusas yra kompiuterinio kodo dalis, kuri prisijungia prie programos ar failo, kad galėtų plisti iš kompiuterio į kompiuterį kartu su siunčiama programa ar failu. Virusai gali sugadinti jūsų techninę ar programinę įrangą ar failus.Virusas Kodas, parašytas specialiai taip, kad jis galėtų atsikartoti (pasidauginti). Virusas bando daugintis iš kompiuterio į kompiuterį prisikabindamas prie programos. Jis gali sugadinti techninę ar programinę įrangą ar informaciją. Palyginimas su kirminu.

Kompiuteriniai virusai gali būti įvairiausi: nuo erzinančių, bet praktiškai nekenksmingų iki pažeidžiančių kritinius failus ar įrangą. Gera žinia yra tai, kad tikras virusas sklinda tik tuo atveju, kai prie to prisideda žmogus, pavyzdžiui, bendrai naudodamasis failu arba siųsdamas elektroninį laišką.

Viruso tipai:

Kirminas

Kirminas, kaip ir virusas, yra sukurtas pasidauginti iš vieno kompiuterio į kitą, bet jis daro tai automatiškai, užvaldydamas kompiuterio funkcijas, kurios gali perkelti failus ar informaciją. Kai kirminas patenka į sistemą, jis gali keliauti savarankiškai. Didžiausias jų keliamas pavojus yra jų sugebėjimas dauginti dideliais kiekiais. Pavyzdžiui, kirminas gali išsiuntinėti savo kopijas visais jūsų adresų dėžutėje saugomais adresais. Gavėjų kompiuteriai pasielgs analogiškai, apkraudami tinklą ir sulėtindami verslo tinklų ir apskritai interneto veikimą. Kai į internetą paleidžiami nauji kirminai, jie dauginasi labai greitai, užkimšdami tinklus ir priversdami jus (ir visus kitus vartotojus) laukti, kol interneto naršyklė atidarys tinklapį, dvigubai ilgiau.Kirminas Viruso poklasis. Kirminas dažniausiai plinta be vartotojo veiksmų ir platina savo kopijas (kai kada - modifikuotas) po tinklus. Kirminas gali užimti atmintį arba tinklo ryšį, ir taip kompiuteris gali nustoti reaguoti į vartotojo veiksmus. Palyginimas su virusu.

Kadangi kirminams nereikalinga programa ar failas, prie kurio jie turėtų prisikabinti, jie gali sukurti tunelį į jūsų kompiuterį ir leisti kažkam kitam valdyti jį nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, kirminas MyDoom buvo sukurtas suteikti prieigą prie užkrėstų sistemų ir per šias sistemas pulti tinklapius.

Trojos arklys

Trojos arklys veikia tuo pačiu principu, kaip ir mitologijoje minimas Trojos arklys, kuris atrodė kaip auka dievams, bet iš tikrųjų leido į miestą patekti ir jį užimti graikų kareiviams: tai kompiuterinės programos, kurios atrodo kaip naudingos programos, bet iš tiesų kelia grėsmę jūsų saugumui ir gali padaryti daug žalos jūsų kompiuteriui. Naujausi Trojos arkliai buvo užmaskuoti kaip elektroniniai laiškai su priedais, kuriuos, kaip tvirtinama, siuntė kompanija Microsoft kaip saugos atnaujinimus, tačiau išaiškėjo, kai tai buvo virusai, kurie kėsinosi sutrikdyti antivirusinių programų ir ugniasienės įrangos veikimą.Trojos arklys Kompiuterinė programa, kuri atrodo naudinga, tačiau iš tiesų kenkia kompiuteriui.

Trojos arklių taip pat gali pasitaikyti programinėje įrangoje, kurią atsisiuntėte nemokamai. Niekada neatsisiųskite programų iš jums nežinomų šaltinių. Microsoft atnaujinimus ir pataisas visada atsisiųskite iš svetainių Microsoft Windows atnaujinimai arba Microsoft Office atnaujinimai.

Kaip sužinoti, ar kompiuteryje yra kirminas ar koks nors kitoks virusas?

Kai atidarote ir paleidžiate veikti užkrėstą programą, galite net nežinoti, kad joje esama viruso. Jūsų kompiuteris gali pradėti veikti lėčiau, užstrigti, nebereaguoti į komandas ar kas keletą minučių persikrauti. Kai kada virusai puola failus, kurie reikalingi kompiuteriui paleisti. Tokiu atveju, spustelėję kompiuterio įjungimo mygtuką, matysite tik tuščią juodą ekraną.

Visi šie simptomai dažniausiai leidžia nuspėti, kad jūsų kompiuteryje esama viruso - nors kai kada šias veikimo triktis lemia techninės ar programinės įrangos problemos, kurios nėra susijusios su virusais.

Atkreipkite dėmesį į pranešimus, perspėjančius, kad išsiuntėte laišką su virusu. Tai gali reikšti, kad virusas perėmė jūsų el. paštą ir įtraukė jį į virusus siuntinėjančių adresų sąrašą. Tai nebūtinai reiškia, kad jūsų kompiuteryje yra virusas. Kai kurie virusai sugeba el. pašto adresus padirbti. Galbūt girdėjote apie tai - ši taktika vadinama parodijavimu (spoofing).

Jeigu kompiuteryje nėra įdiegtos naujausios antivirusinės programinės įrangos, negalite būti tikri, ar sistemoje nėra virusų.

Jeigu šiuo metu antivirusinės įrangos neturite arba norite išbandyti kitokio tipo antivirusinę programą, perskaitykite mūsų patarimus apie tai, kaip sumažinti pavojų užsikrėsti virusais.